×

Päikeseenergia Tootmine

Täna
65 kWh
Jooksev kuu
0.07 MWh
Kokku
1311 MWh

Välditud CO2

Täna
60 kg
Jooksev kuu
0.06 tonni
Kokku
1206.12 tonni

Toodetud päikeseenergia


Metro Capitali arendatud hooned on energiasäästlikud, keskkonnasõbralikud ja ökonoomsed.

Oleme tootnud
1311 MWh
päikeseenergiat, mis katab 546 kodu aastase elektrivajaduse.
Loe lähemalt +

Kaks Metro Capitali projekti Baltikumi finaalis

Mai lõpuks selgitavad Baltikumi kinnisvarafirmade liidud turgude üleselt välja kinnisvaraarenduse võiduprojektid. Elamuehituse ehk kodude arendusprojekti võitja valitakse välja viie parima uusehitise hulgast, millest mõlemad Eestist pärinevad projektid – Kiikri Residentsid ja Meerhof 2.0 – ehitas Tallinnasse Metro Capital.

Eesti juhtiva Premium-klassi kinnisvaraarendusettevõtte Metro Capital kaks arendusprojekti (Meerhof 2.0 ja Kiikri Residentsid) valiti kinnisvaraarendajatest ja arhitektidest koosneva ekspertžürii poolt Baltimaade kinnisvaraauhindade TOP5 hulka elukondliku kinnisvara ehk kodude kategoorias. See kategooria tähistab uusi arendusi, mis pakuvad parimaid elamisvõimalusi, olles samas energiatõhusad, originaalsed ja esteetiliselt kaunid. Eduka elamuprojekti võtmeks on selle oskuslik integreerimine ümbritseva naabruskonnaga, luues nii ühtse terviku väärtustades laiemat kogukonda. Nominente hinnati vastavalt järgmistele kriteeriumidele: 1) innovatsioon ja disain, mis näitab uusi ideid, lähenemisviise või täitmismudeleid, mis suurendavad projekti elanike jaoks atraktiivsust, tõhusust ja väärtust seoses oma keskkonna, avaliku ja meedia tunnustamist, jätkusuutlikkust; 2) asukoht ja ligipääsetavus, mis näitab tõhusat kohapealset valikuvõimalust, infrastruktuuri, transpordiühendust jne; 3) ehitusprotsessi kvaliteet ja täpsus.

“See on suurepärane saavutus, sest minu teada on viie hulka kahe projektiga jõudmine esmakordne, või siis vähemalt harukordne. Kui arvestada kolme riigi peale elukondliku kinnisvaraprojektide kogumahtu, siis on see ühe firma tegemistele ikka väga väärikas tunnustus,” ütles Metro Capitali juhatuse esimees Ain Kivisaar.

„Võrreldes Vilniuse ja Riiaga on Tallinna elamuehitus kõige kiiremini kasvav. Kui võtta arvesse, et hetkel on Tallinnas töös umbes 100 uue kortermaja ehitus, siis võimalus, et mõni Tallinna elamuehitusprojekt pälvib Baltikumi kinnisvaraauhinna on tõenäoline nii sel kui järgmisel aastal,“ ütles Baltic Real Estates Awards 2018 konkursi projektijuht Eglė Lapkutė-Juozaitienė.

Metro Capitali juhatuse esimehe sõnul oli Baltikumi elamuehituse viie parima hulka jõudmiseks vajalik ehitada tehnoloogiliselt täiuslik maja, mis sobib keskkonda nii logistiliselt kui arhitektuuriliselt hästi. “Metro Capitali arendatud kortermajad erinevad turul pakutavast tavakaubast selgelt kliendile orienteerituse tõttu. Erinevalt valdavalt suurte ehitusfirmade loodud toodangust, kus peamine fookus on ehitushinna minimeerimisel, kasutame meie palju kliendisõbralikumaid ning seetõttu ka kallimaid lahendusi. Kiikri Residentside ning Meerhof 2.0 hooned on tehnoloogiliselt väga kõrgel tasemel: kasutusel on targa kodu lahendused, parimad soojustagastusega ventilatsioonisüsteemid ning paljud väiksemad igapäevaelu mugavaks muutvad tehnilised lahendused. Hoone projekteerimisse on kaasatud akustikud, saavutamaks hoone normidest kõrgema helipidavuse. Panustame aktiivselt ka keskkonnasäästlikku mõtteviisi ning ei ehita meie kliimas valdavalt kasutult seisvaid suuri katuseterrasse, vaid katame katusepinnad päikesepaneelidega. Ka elanike aktiivse elustiili toetamine on meie projektides tavanorm, mistõttu ehitame sageli hoonete juurde spordiväljakuid,” ütles Kivisaar.

Metro Capital OÜ on Eesti juhtiv Premium-klassi kinnisvaraarendusettevõte. Ettevõtte töös olevate projektide hulka kuuluvad kolm tuntud brändi – Tivoli, Kiikri Residentsid ja Meerhof 2.0. Sellel aastal lisandub sellesse nimekasse nimekirja, Toom-Kuninga 15 arendusprojekt.

Baltic Real Estate Awards 2018 ehk Baltikumi kinnisvaraauhindade võitjad kuulutatakse välja 24. mail . Lisaks elamuehitusele kuulutatakse välja võitjad ka ärihoonete, hotellide, kaubanduskeskuste kategoorias.

 

Lisainfo:

Urmas Uibomäe

Turundusjuht

urmas.uibomae@metro.ee

+372 566 80 111

Metro Capital OÜ

 

Postitatud rubriiki Uncategorized. Talleta püsiviide. Kommenteeri või lisa trackback-viide: Trackback-viite URL.