Saame tuttavaks – Marienberg!

Lauluväljaku ja Filmimuuseumi vahelise asumi keskuse nimeks sai Marienberg, millest kujuneb tulevikus hubaste kohvikute, toidupoe, rohkete ajaveetmis- ja sportimisvõimaluste ja rohepromenaadiga kogukonnakeskus ja -süda.

Kuna Metrole on oluline nii klientide kui ka toetajate arvamus, korraldasime oma sotsiaalmeedia kanalites uue asumikeskuse nimekonkursi, mille eelvalikusse andsime kaks kandidaati, Marienberg ja Uus Maarjamäe, ning võimaluse lisada oma ettepanekuid. Hääletamisest võttis osa ligi 100 inimest, millest võitjana väljus ülekaalukalt Marienberg,“ tutvustab nime saamislugu Metro tegevjuht Ain Kivisaar.

Taasavastatud Marienberg

Marienbergi nimel on tugevad ajaloolised juured, olles 1874. aastal valminud Maarjamäe lossi esialgne nimi. Nimi „Maarjamägi“ tuli käibele 1930. aastate lõpul, tõlkena Marienbergist. Tänapäeval tähistab Maarjamäe Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossist Pirita suunda jäävat, peamiselt eramajadest koosnevat asumit.

Samal ajal kuulub lossist kesklinna suunas kulgev Pirita tee äärne piirkond, sh rajatav Marienberg, oma 900 leibkonnaga Kadrioru asumisse. Narva maanteega eraldatus ja kaugus Piritast jätab piirkonna mõneti identiteedi või kuuluvuseta. Paljud sealsete kortermajade elanikud ei tunne ennast osana ei Kadrioru ega Maarjamäe kogukonnast ning linlased satuvad asumisse pigem Lauluväljakul või Lillepaviljonis toimuvate ürituste või legendaarse restorani Tuljak külalistena.

Marienbergist saab kogukonnakeskus

Marienbergil on suurepärane võimalus siduda kogukonnaks lähiajaloos piirkonda kerkinud kortermajade, kaugemate ja lähemate eramajade ning uude asumi südamesse elama asuvad pered.

Marienberg rajatakse praeguse Eesti Näituste messikeskuse alale, tuues piirkonda 6 rühmaga lasteaia, asumi toidupoe ja omanimelise turuplatsi, kus saab korraldada kogukonnaüritusi. Samuti hakkab asumis paiknema väikeäride ja teenustega ümbritsetud jalakäijasõbralik peatänav.

Ajalooliselt on piirkond olnud sajandeid üks paljudest suvituskohtadest Tallinnas, nii saab ka Marienbergis olema rohkelt vaba aja veetmise ja sportimise võimalusi igale eale. Üle poole asumist on kaetud haljastusega ning rohepromenaadil saab tulevikus tegeleda linnaaiandusega, lugeda mugaval pargipingil raamatut, lustida mänguväljakul, harrastada erinevad spordialasid või kohtuda naabritega jooksurajal.

Marienbergis leiavad endale uue avara kodu seni äärelinna eramajadesse elupaika otsinud pered, siia tulevad aega veetma või väikeäride teenuseid kasutama nii lähinaabrid kui ka kaugemad linlased, kes otsivad meeldivat keskkonda jalutamiseks või sõpradega aktiivseks aja veetmiseks, et hiljem õhtustada mõnes asumi hubases toidukohas.